NAROZENINOVÝ TÝDEN

Jak jsem již naznačovala v novinkách, hodlala jsem si ten svůj narozeninový týden - pětatřicátinový užít a konečně si trochu odpočnout.  Najela jsem opravdu mnoho kilometrů, skoro celých 1000km ,ale určitě stály za to!
Pár dní jsem byla v jižnch Čechách na návštěvě v CHS Spero Meliora, další dny jsem užívala krásného slunného počasí a také  navštívila  Hanácko a pana Grepla (CHS Z růžového Barvínka). Konečně našla i nějaké houby a udělala moře krásných fotek ze slunníčkového podzimu.

Relaxace v Myslkovicích

              

Vyrazili jsem na cestu za krásného slunného rána. Cestu jsme s krysařicema zvládly bez problémů i s venčením před hlavním nádražím, kde byly holky zvěčněny mnoha fotoaparáty japonských turistů, kteří nadšeně volali:"Čivava!!!!!!!!!!", bohužel stále dokola. Malý pes je jedině čivava....
Na místo určení  jsme dojely bez úhony, ani Žofinda tentokráte nezvracela. Přivítání Janou, Vladimírem i celou Speromelioráckou smečkou bylo velké a nejvíce z toho byla paf  Žofinda, ale velmi rychle si zvykla. Bylo krásně a tak jsme s částí smečky vyrazily do polí a tam to začalo...copak?? Odumírání mých hlasivek ,neb se chuděry celé tři dny nezastavily a byl jim dopřán jen okrájený noční klid. S Janou jsme se dlouho nevidělÿ a tak bylo o čem povídat. Samozřejmě velká část našich rozhovorů byla jak jinak než o psech. Mnoho a mnoho informací, doufám,že mi nějaké utkvěly v hlavě. Jana má přec jen mnoho let chovatelské praxe za sebou a tak jsem ráda,že se se mnou o ně podělila. Jani, děkuji ti moc za pohostinnost (neustále jsem slyšela:" jsi na dovolené, papkej a odpočívej"), informace a odpočinek. I když počasí další dny tolik nepřálo, přec jen jsem musela zkouknout nová Vladimírova díla.Nebyla jsem tu dva roky a koníci přibylï. Opravdu nádherná práce, zejména ten na zdi. Pokud by chtěl někdo mít takového doma, neváhejte mne kontaktovat.


Jsou tam vůbec i ty moje??

I v tak tak krátkém čase se mi Jana postarala o "jinou" zábavu. A to návštěvu ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou,kde jsme měli domluvenou prohlídku i mimo obvyklou trasu. Ujala se nás velmi milá osoba paní Čížková, která nás ochotně provedla zázemím ZOO a odpovídala na naše všetečné dotazy. Bylo to opravdu zajímavé vidět vše i z druhé strany. Tuto ZOO jsem navštívila poprvé a byla jsem velmi překvapena malou útulnou zahradou, která zároveň má vše co má mít a je zde na každém kroku vidět,že o ni zaměstnanci pečují s láskou. 

    
ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou a stará vlčice - nádherné stvoření

A Speromeliorácká smečka ty moje holky za den přijala a Vigísek se velmi zamiloval, ale prý to u něj není nic neobvyklého. V neuvěřitelné kondici mi přišla nejstarší členka Andulka, která je ve výborné kondici, šla s námi i na procházku do polí  a nechala se občas zlákat i ke hře. Ve smečce má automatický respekt staré dámy a užívá si privilegií zaslouženého důchodu.

     
Havlíček Spero Meliora, Karkulka Čekanka, Andulka Šafářova Spero Meliora


Cesta na Hanácko

Počasí se velmi umodřilo a následující dny byly plné sluníčka, které navozovalo báječnou atmosféru pohody nechalo vyniknout podzimní paletě barev. K p. Greplovi jsem se chystala už opravdu velmi dlouho a nakonec jsem nejela sama. Můj strejda, když zjistil ,že p. Grepl chová jeho milované terčovce rozhodl se jet se mnou.

   

Cesta byla opravdu pohodová po vedlejších silnicích v čase bez provozu,což mne jako začínajícímu řiciči (ale stejně si to pro jistotu ještě jedno Z na auto koupím,protože všichni jsou jen nervní a stále někam spěchají...)naprosto vyhovovalo a valnou část cesty jsem odřídila. Žofinka si stále zvyká na cestování, ale už jsme nějaké mouchy vychytaly a tak doufám,že bude jen lépe. Moravská pohostinnost nás provázela po celou dobu naší návštěvy. Jsem moc ráda,že jsem Bohoušovi mohla udělat radost nejen svým příjezdem, ale i člověkem zasvědceného do jeho druhého koníčku. Měli jsme všichni mnoho témat k rozpravě....myslivost, anglického kokršpaněla, rybičky (zlatí savci, kolem nich se věru tak nelítá jako kolem ryb), ale i pražského krysaříka. Díky úžasné povaze mojí Písničky se Bohouš nestačil divit, jak naprosto samozřejmě zapadla do smečkyn, ničeho se nábála a neustále pozorovala "obrovské myši" v akváriu.